0

rohos_mini_driverKuşkusuz USB Bellek Teknolojisi insan hayatına çok büyük bir konfor ve kolaylık olarak giriş yaptı. Dahası geçen zaman içinde kapasiteleri ve veri saklama boyutları artıp bununla paralel olarak fiyatlarıda düşünce bu konfor çok daha zevkli bir hale geldi elbette. Zira insanlar artık özel bilgilerini, şirket yada kişisel verilerini, resimlerini, videolarını USB Belleklere kaydederek saklayabiliyorlar. 2 GB veri kapasiteli bir USB Bellektense 20 GB kapasiteli bir USB Belleğinizin olması kuşkusuz sizin içinde büyük bir kolaylık ve sevinç kaynağı olabilmekte. Aksi halde belki çok büyük miktarlı verilerinizi belge resim yada videolarınızı arşivlemek ve saklamak için bir dolu CD ile uğraşmak durumunda kalacak yada harici bir disk satın alarak biraz daha fazla masrafa girmiş olacaksınız. Burada yüksek saklama boyutlu USB Bellekler size çok büyük kolaylık sağlıyor.

Ancak bu aşamada işin içine risklerde girebiliyor. Zira artık virüs üreticisi korsan yazılımcılar yada veri hırsızları verilerinizi çalmak için USB Belleklerinizede sızabiliyor. Bunu Rohos Mini Drive ile önlemeniz mümkün. Rohos Mini Drive sayesinde USB Belleğinizdeki verilerinizi güvenli ve şifreli bir şekilde arşivleyebilirsiniz. Üstelik bu faydalı program ücretsiz kullanılabiliyor.

Yapmanız gereken çok basit. Programı bilgisayarınıza indirip kurulum yapmanız yeterli. Dahası hiç kurulum gerektirmeyen, taşınabilir, portable sürümüde mevcut. Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra çift tıklayıp çalıştırın ve  karşınıza çıkan “Setup USB Key” seçeneğine tıklayıp USB Belleğinizde sadece sizin giriş yapabileceğiniz şifreli bir alan oluşturabilirsiniz. Kurulum bittikten sonra USB Belleğiniz içinde bir exe dosyası oluşturulmuş olacak. Bu exe dosyası USB Belleğinizdeki gizli alana erişmek için güvenliği sağlayacak sistem olacak. Dahası kurulum başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra, bilgisayarınıza kurduğunuz Rohos Mini Drive’ı silebilirsiniz. Merak etmeyin USB Belleğinizde kurulu olan program bağımsız olarak arka planda çalışmaya devam edecek.


Rohos Mini Drive Yazılımını İndirmek İçin Tıklayınız >>


admin
Ogreniyoruz.Org

  Chrome’un Tehlikeli Açığı

  Previous article

  Tablet Alacaklar İçin Önemli Tavsiyeler

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Güncel