0

Eğer sözlük sitesi açmak istiyorsanız bir çok alternatifi var. Bunlardan biriside wordpress altyapısını kullanarak sözlük teması entegre edip sözlük sitesi açmak. Bu yazımızda WordPress Sözlük Teması kullanmanın avantajlarından ve dezavatajlarından bahsedeceğim.

WordPress, milyonlarca kullanıcının kullandığı bir blog yazılımıdır. Geliştirilebilir olması WordPress’i oldukça popüler yapmıştır. WordPress ile bir sözlük sitesi, emlak sitesi hatta sosyal paylaşım sitesi bile açabilirsiniz. Peki WordPress ile sözlük sitesi açmak doğru mu?

Bugün piyasadaki WordPress Sözlük temalarını sizin için inceledik. Ne yazık ki pek iç açıcı değil. Bir sözlük scriptinde bulunması gereken özellikleri sağlayamıyor. Sözlük scripti denince yönetim panelinde onlarca gelişmiş ayarların olması lazım. Örneğin Sonkod Sözlük Scriptinin farklı tema seçenekleri, bildirim sistemi, gelişmiş entry ayarları, favori sistemi, puan sistemi, entry şikayet sistemi, nesil sistemi gibi onlarca özelliği bulunmakta.

Yukarıdaki özelliklerin bir çoğu hiçbir wordpress sözlük temasında yok. Bu yüzden WordPress teması ile sözlük scripti açmak pek ileriye dönük bir yatırım olmayacaktır. Ayrıca WordPress’e yüklenen eklentiler, wordpress’i aşırı yormakta. Bu da sitenizin yavaş çalışmasına sebep olmaktadır. En büyük dezavantajlarından biriside hız problemleridir.

Eğer sözlük sitesi açmak istiyorsanız bir sözlük scripti yazmanızı eğer yazamıyorsanız satın almanızı öneririz. Aynı şekilde bir emlak sitesi açacaksanız bir emlak scripti almalısınız. WordPress her ne kadar her işi yapabiliyor gibi gözüksede ileriye dönük projelerinizde sizi yarı yolda bırakabilir. Çünkü altyapısı ona uygun değildir. Eğer biraz php bilginiz varsa kendi sisteminizi kurabilirsiniz. Böylece ilerde bir sorunla karşılaştığınızda bu problemi çözmek sizin için kolay olacaktır. Aynı şekilde bir sözlük scripti satın alırsanız, scripti satan kişi size teknik destek verecektir. Eğer ben ücretsiz sözlük sitesi açmak istiyorum diyecekseniz onun içinde bir çok alternatif var fakat bu sadece kısa süreli olabilir. Dünyadaki en iyi yazılımın bile açığı vardır. Ücretsiz bir script alırsanız mutlaka bir gün başınıza bela açacaktır. Bu sorunu çözmek için belki ücretli bir sözlük scriptine vereceğiniz paradan daha fazlasını vereceksiniz ya da tüm emekleriniz boşa gidecek.

Bizim önerimiz Sonkod Sözlük Scripti. 18 farklı tema seçeneği ve sürekli gelen güncellemeler ile piyasadaki en iyi sözlük scripti diyebilirim. Ayrıca piyasadaki çoğu büyük sözlük siteleri Sonkod Sözlük Scriptine transfer oldu. Eğer sözlük sitesi açmak istiyorsanız Sonkod Sözlük Scriptini öneriyoruz. Kendi sitesinden referanslarını inceleyebilirsiniz, bizim çok hoşumuza gitti.
Demo Adresi: http://sozluk.sonkod.com
Demo Admin: demo
Demo Parola: demo

admin
Ogreniyoruz.Org

  Elektriği Kim Buldu?

  Previous article

  Ersay Üner-Alara Bozbey-Pınar Karaman kimdir

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Genel