0

Yalan söyleyen kişi nasıl anlaşılır

ABD’li hipnoterapist David J. Lieberman, Size Kimse Yalan Söyleyemez kitabı ile tüm dünyaca tanınan bir bilim adamı olmuştur. Kitabında yalan söyleyenlerin davranışlarını ve neden yalan söylediklerini açıklayan Lieberman, sağlıklı insanların daha çok yalan söylediğini ortaya çıkartmıştır.
Klinik psikoloji dünyası her geçen gün gelişirken terapileriyle bu alanda en ünlü isimlerden biri olan LieberMan yalan söyleme ve anlama konusunda vermiş olduğu bilgilerle şaşırtmayı başarmıştır. Lieberman aynı zaman Nöro Dinamik Analiz Merkezi’nin de kurucusudur.
Kitabında insanların yalan ve kandırmacalarla dolu bir dünyada yaşadığını anlatan Lieberman, kimsenin yalan söylemesine engel olmanın mümkün olmadığını ama inanmamanın elimizde olduğunu belirtmiştir.
Lieberman’a göre yalan söyleyen kişi ile ilgili en önemli ipucu göz teması sağlamak. Yalan söyleyen kişiler genel olarak göz temasından kaçınıyorlar. Göz göze gelmek onlar için tehlikeli bir süreç.
Genel olarak yalan söyleyenler ellerini ve kollarını yalan anında normalden daha az oynatıyorlar. Yalan söyleyenleri kendilerine bu konu ile ilgili soru sorulduğunda ellerini sıkı sıkı kapadıkları görülmüştür. Bazı denekler ise avuç içlerini saklama gereği duymaktadır

admin
Ogreniyoruz.Org

  YKS’ye az bir süre kala neler yapılmalı

  Previous article

  Türkçe’de ulama nedir -Diksiyon için kullanımı

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Genel