0

Yandex’ten Kendi Alam Adımıza Mail Hesabı Açmayı Öğreniyoruz.

.

Yandex’in sunduğuYandex.Mail hizmeti kurumsal veya kişisel alan adınıza özel e-posta adresi almanıza olanak sunuyor. Yandex’in tamamen ücretsiz sunduğu bu hizmetin kullanımı çok kolay.  Öncelikli olarak Yandex’te hesabınız varsa giriş yapmalısınız. Bir Yandex hesabınız yoksa Yandex anasayfasından üyelik işlemlerinizi yapabilirsiniz.

.

Daha sonra aşağıdaki adımları izleyip kurumsal mailinizi Yandex’ten alabilirsiniz.

.

1.https://kurum.yandex.com.tr/domains_add adresinden Yandex Kurumsal Mail sayfasını açın.“websiteniz.com” yazan kutucuğa kendinize ait domain adını yazın br “Alan adı ekle” butonuna tıklayın.

.

yandex

.

Yukarıdaki gibi domain adınızı yazıp tıkladıktan sonra gerekli ayarları tarif eden sayfa açılacak.  Belirttiğiniz alan adınızın size ait olduğunu Yandex’e belgelemeniz gerekiyor.  Bunun için gerekli yöntemleri Yandex sizin için kısa anlatımlarla belirtiyor.

.

2. Yandex Alan Adınızı Doğrulama

.

Bunlardan ilki Yandex’in sizin için hazırladığı özel HTML dosyasını hosting servisinizde bulunan alana yüklemek. İkincisi alan adınıza bağlı olan ve Yandex’in belirteceği alt alan adı için CNAME kaydını mail.yandex.com.tr olarak ayarlamak. Üçüncü yöntem ise alan adınızın iletişim e-posta bilgileri için ayrılan kısmını yine Yandex’in size belirteceği özel kodla doldurmanız. Bu işlemlerden bir tanesini gerçekleştirmek doğrulamanın tamamlanması için yeterli oluyor.

.

3. MX Kaydı Değişikliği

Daha sonra aşağıdaki paramemetreleri içeren bir MX kayıtları değişikliği gerçekleştirmelisiniz.

• Alt alan adı — @
• Kayıt tipi — MX
• Veriler — mx.yandex.net.
• Öncelik — 10

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra yeniden Yandex kurumsal sayfasına gelerek alan adınızı “Alan adı ekle” butonunu kullanarak eklediğinizde aşağıda görebileceğiniz gibi alan adınıza “E-posta hesabı ekle” menüsü gelecek ve bundan sonra dilediğiniz kadar Yandex servisleriyle sağlanan ancak kendi alan adınızı içeren e-posta adresi oluşturabileceksiniz.

.

admin
Ogreniyoruz.Org

  PDF Signer Teknolojisi

  Previous article

  Kuymak (Mıhlama) Yapımı

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in İnternet